Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 12 grudnia 2024 14:29
Reklama Filplast

DOBRA ENERGIA

Ten program to prawdziwy hit. Skorzystało już 530 tys. osób

Ponad 2,6 mld zł dla blisko 530 tys. zainteresowanych - tyle wypłacił do tej pory NFOŚiGW w ramach programu dotacyjnego Mój Prąd.

29.09.2024 06:18
Kolektory słoneczne - czy mogą zastąpić tradycyjne systemy grzewcze?

Kolektory słoneczne stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem wśród Polaków poszukujących ekologicznych i ekonomicznych sposobów na ogrzewanie wody użytkowej. W dobie rosnącej świadomości ekologicznej oraz dążenia do redukcji emisji zanieczyszczeń, coraz więcej osób zastanawia się, czy instalacja kolektorów słonecznych wpisuje się w założenia rządowego programu „Czyste Powietrze”.

27.09.2024 06:05
Kotły na biomasę są ekologiczne i skuteczne

Rozmowa z Markiem Kowalskim, doradcą techniczno-handlowym z krakowskiej firmy Energetyczny Projekt.

17.09.2024 05:44    2
Jak budować neutralnie dla klimatu? O tym mówi dyrektywa budynkowa

Jak bumerang powraca temat dyrektywy budynkowej. Unijne plany z połowy marca mają na celu zmniejszenie zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych w sektorze budownictwa. W praktyce oznacza to szereg zobowiązań, które państwa członkowskie muszą spełnić, aby do 2050 roku wszystkie budynki stały się neutralne dla klimatu.

14.09.2024 05:59
Pompy ciepła – czy są bezpieczne? Pytania po wybuchu urządzenia

Pytania o to, czy pompy ciepła są bezpieczne często pada w kontekście tragedii, do jakiej doszło w Chrząstowicach. Specjaliści zapewniają, że potrzeba wyjątkowo niefortunnego splotu okoliczności, aby doszło do wypadku. Trzeba przy tym pamiętać, że od kilku miesięcy, aby otrzymać wsparcie zakupu takiego urządzenia z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, musi ono spełnić określone warunki.

30.08.2024 06:54
Po ociepleniu nasz budynek będzie energooszczędny

Rozmowa z Markiem Kowalskim, doradcą techniczno-handlowym z krakowskiej firmy Energetyczny Projekt.

23.08.2024 05:40
Elektrownie wiatrowe. Plusy przysłaniają minusy

W miarę jak świat dąży do zrównoważonego rozwoju i redukcji emisji dwutlenku węgla, wiatraki stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Jak każda technologia, mają swoje "za" i "przeciw".

22.08.2024 14:31
Jak to jest z tym Czystym Powietrzem? Rankingi są różne

W tegorocznym krajowym rankingu zaangażowania gmin w program Czyste Powietrze Strzelce Opolskie zajęły dość odległą pozycję numer 1012. Ale strzeleccy urzędnicy wskazują na inne zestawienia, z których wynika, że gmina ma dobre wyniki pod tym względem.

22.08.2024 06:15
Te gminy dbają o czyste powietrze najbardziej. Zaskakujący lider

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił pod koniec czerwca kolejny ranking gmin pod względem ich zaangażowania w program Czyste Powietrze.

31.07.2024 06:25
Niewielka turbina wiatrowa przy domu to sposób na czystą energię

Już nie tylko fotowoltaika, czyli pozyskiwanie czystej energii ze słońca, jest pomysłem na pozyskiwanie energii z poszanowaniem środowiska naturalnego. Przydomowe elektrownie wiatrowe przy gospodarstwach domowych, małych zakładach pracy czy instytucjach nikogo już nie dziwią. Warunkiem niezbędnym do założenia takiego źródła energii są dobre warunki wietrzne w okolicy. Określają je pomiary, a sprawdzić je można na mapach wietrzności czy w sąsiadujących z inwestycją instytutach meteorologii.

30.07.2024 06:19
Wiatraki obniżają ceny prądu - nie tylko w powiecie strzeleckim

Jeśli chcemy mniej płacić za prąd, potrzebny jest rozwój farm wiatrowych. Tymczasem dziś w Polsce pochodzi z nich tylko około 14 proc. prądu. W województwie opolskim turbiny wytwarzają go w mocy 147,690 MW. Za część tej produkcji odpowiadają wiatraki w powiecie strzeleckim.

10.07.2024 06:53
Uczniowie z Dziewkowic wiedzą, jak właściwie wykorzystać energię

Zespół Placówek Oświatowych w Dziewkowicach jest szkołą, która nieustannie szuka możliwości rozwoju. Dzięki temu realizuje szereg różnorakich projektów.

05.07.2024 06:10
ReklamaMaxima - grudzień
ReklamaHelios
ReklamaOptyk Ptak 1197
ReklamaHeimat
ReklamaRe-gat
Komentarze
Autor komentarza: swojska babaTreść komentarza: Smoku zawsze uważałam Ciebie za mądrego i trzeźwo myslacego człowieka:).. W pełni podzielam twoje zdanie .Mam nieodparte wrażenie za burmistrz dba głównie o autopromocję słuchając swojego "przyjaciela" i szukając na siłę stołka dla niego . Pierwsza decyzja. Podnieść swoja pensję, zaspakajając swoje ambicje. Teraz rozrost biurokracji... już niektóre osoby sie zwalniają bo nie chcą brac udziału w cyrku. Przecież powinno sie zostawić coś co jeszcze dobrze funkcjonuje czyli jednostki podległe gminie i szukać możliwości w innych obszarach. Tylko czekać kiedy zacznie sie oszczędzanie na szkołach( no tutaj jest ryzyko narażenia sie mieszkańcom Kielczy i Żędowic) czy kulturze. A ja bym chętnie się dowiedział co burmistrz ma do powiedzenia w temacie rozwoju gospodarczego gminy a nie w działaniach pozornych. PS. Meble w nowym sekretariacie i remont pomieszczeń też kosztuje.Data dodania komentarza: 2.12.2024, 20:42Źródło komentarza: Z pasji i miłości do szycia. Wyjątkowa grupa zawiązała się w ZawadzkiemAutor komentarza: anpioTreść komentarza: czyli chcieć to móc..super dziewczynyData dodania komentarza: 2.12.2024, 20:30Źródło komentarza: Z pasji i miłości do szycia. Wyjątkowa grupa zawiązała się w ZawadzkiemAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Może rada dzielnicy Fosowskie sfinansowała by takie witacze przy wjazdach do Fosowskiego?Elementami symbolicznymi może być na przykład przystajń kajakowa Natura 24 ,wieża ciśnieniowa,kościół ewangelicki,dworzec kolejowy.Data dodania komentarza: 2.12.2024, 08:01Źródło komentarza: Nowe witacze w Staniszczach Małych powstały dzięki funduszowi sołeckiemu
Reklama