Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 14 listopada 2024 07:30
Reklama Filplast

Pobiegli, by pomóc. Charytatywny Bieg św. Marcina w Centawie

W niedzielę, 10 listopada, ulicami Centawy przebiegli uczestnicy charytatywnego Biegu św. Marcina. Impreza przyciągnęła wielu mieszkańców miejscowości i nie tylko. W sumie we wszystkich kategoriach wystartowało około 250 uczestników.
Pobiegli, by pomóc. Charytatywny Bieg św. Marcina w Centawie
Biegacze bardzo szybko zostawili w tyle nawet św. Marcina na koniu

Autor: archiwum prywatne

Charytatywny Bieg św. Marcina w Centawie

Charytatywny Bieg św. Marcina w Centawie zorganizowano już po raz drugi, a organizatorzy zapowiadają, że bedzie to impreza cykliczna. Podczas pierwszej edycji zbierano środki na budowę windy przy Zespole Szkół Specjalnych w Zawadzkiem. Tym razem organizatorzy postanowili przeznaczyć całą zebraną podczas biegu kwotę na leczenie mieszkańca Olszowej - Andrzeja Tiela, który walczy o powrót do sprawności po złamaniu dwóch kręgow szyjnych i zmiażdżeniu rdzenia kręgowego. Pan Andrzej również przyjechał do Centawy, by dopingować uczestników i odliczyć start biegu i marszu.

Impreza rozpoczęła się od biegów dzieci w kilku kategoriach wiekowych, po których wystartowali uczestnicy biegu głównego oraz Ci uprawiający nordic walking. Biegacze mieli do pokonania dystans 8 km, a kijkarze o połowę krótszy. O wytyczenie trasy, która miała być przede wszystkim bezpieczna, a przy tym także wieść przez urokliwe i malownicze, leśne tereny, zadbał mieszkaniec Centawy - pan Kamil Moj. 

Mimo listopadowego chłodu, w Centawie panowała gorąca atmosfera, a pod wiatą czekały na uczestników rozgrzewające napoje, kołacz, świętomarcińskie rogale oraz ciepły posiłek dla każdego zarejestrowanego biegacza i kijkarza. Każdy ze startujących otrzymał także pamiątkowy medal, a zdobywcom miejsc na podium i najstarszym uczestnikom biegu wręczono puchary. Nagrody ufundowane zostały przez Stowarzyszenie Odnowy Wsi Centawa, zaś sponsorami biegu i poczęstunku byli darczyńcy, którzy wpłacili pieniądze na organizację dożynek gminnych w Centawie – m.in. firmy Skup Przetwórstwo i Sprzedaż Artykułów Mięsnych Grzegorz Pyka, WeWire Poland, Firma Remontowo-Budowlana PLOCH, Przedsiębiorstwo PORJOT Jerzy Pordzik, Firma Handlowo-Usługowa Marcin Suda, KNOPEK Meble, Anderwald, Selim Kebab, FHU Haiter Technika grzewcza i sanitarna Jacek Haiter, Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii GlobalWet, Medirehab Luiza Koj Sklep Specjalistycznego Zaopatrzenia Medycznego, Restauracja URBAN, Technika Grzewcza i Sanitarna „WIM” – Ryszard Maciejewski, Piekarnia Warzecha z Dziewkowic. 

W przygotowanie wydarzenia zaangażowanych było wiele osób. Członkinie Koła Kobiet, z produktów przeznaczonych przez mieszkańców na dożynki, upiekły kołacze, a mieszkanki Cenatwy wypiekały rogale. Chętni panowie zadbali o oznakowanie trasy biegu, a wsparciem merytorycznym i pomocą w nagłośnieniu imprezy w mediach wspomógł organizatorów pan Marcin Kołodziej. 

Ewa Ptok, sołtyska Centawy, jak zawsze mogła liczyć na pomoc i wsparcie ze strony mieszkańców wioski, za co wszystkim była ogromnie wdzięczna. Bez zaangażowania wielu bezinteresownych osób nie udałoby się zorganizować tego wydarzenia.

Po zapadnięciu zmroku, gdy emocje po biegu już opadły, mieszkańcy przeszli ulicami miejscowości w tradycyjnym już pochodzie z lampionami z okazji obchodów Dnia Świętego Marcina.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"!



Podziel się
Oceń

Komentarze

ReklamaHeimat
ReklamaMaxima - grudzień
ReklamaHelios
ReklamaOptyk Ptak 1197
ReklamaRe-gat
zachmurzenie duże

Temperatura: 2°C Miasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
J Autor komentarza: JanTreść komentarza: Jeżeli ten most nie spełnia norm bezpieczeństwa,to most w Fosowskiem nad rzeką małapanwią na ulicy Arki Bożka powinien być dawno zamknięty.Tam nie ma żadnego chodnika,a piesi i rowerzyści jakoś się radzą.Kiedy tam jest zaplanowany nowy most spełniający normy bezpieczeństwa? Wtedy kiedy dojdzie do wypadku?Data dodania komentarza: 10.11.2024, 19:45Źródło komentarza: Most w Kolonowskiem zostanie wyremontowany. Będzie bezpieczniej M Autor komentarza: Magda PTreść komentarza: Bardzo ciekawy wywiad, cenne i holistyczne spojrzenie na zdrowie psychiczne na przestrzeni lat. Dziękuję. Jeśli chodzi o uzależnienia behawioralne myślę że warto też wspomnieć o pracoholizmie - niestety wciąż społecznie gratyfikowanym i wzmacnianym. Czytałam że czas pracy Polaków średnio na tydzień ciągle się wydłuża i jest dłuższy niż w innych krajach UE.Data dodania komentarza: 27.10.2024, 13:40Źródło komentarza: Najważniejsze to uczyć się zarządzać swoim czasem i życiem J Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: A w Fosowskiem ulica Arki Bożka do ulicy Opolskiej jest bez chodnika i spełnia normy bezpieczeństwa? Ale to Fosowskie,liczy się tylko bezpieczeństwo A w Fosowskiem ulica Arki Bożka do ulicy Opolskiej jest bez chodnika i spełnia normy bezpieczeństwa? Ale to Fosowskie,obojętnie,liczy się bezpieczeństwo mieszkańców kolonowskiego.Data dodania komentarza: 13.10.2024, 11:50Źródło komentarza: Most w Kolonowskiem zostanie wyremontowany. Będzie bezpieczniej P Autor komentarza: QuarcTreść komentarza: Merytoryczny bzdet, a autor mógłby sprawdzić o czym pisze zanim napisze: "Wody opadowe nie są już ściekami. Zgodnie z art. 16 pkt 69 Prawa wodnego wody opadowe i roztopowe stanowią wody będące skutkiem opadów atmosferycznych"Data dodania komentarza: 6.10.2024, 09:32Źródło komentarza: Mieszkańcy gminy Kolonowskie mogą spodziewać się kontroli, a potem kar do 10 tys. zł A Autor komentarza: GeorgTreść komentarza: Jak długo żyje nigdy nie widziałem żeby ktoś z LP sprzątał las. Zawsze jakieś organizacje zwolywane przez ludzi dobrej woli bo juz nie moga patrzeć na syf i dzieci na sprzątaniu świata więc i tak to posprzątają prędzej czy później. :)Data dodania komentarza: 30.09.2024, 06:54Źródło komentarza: Wykopane doły i śmieci w lesie. Grożą za to surowe kary J Autor komentarza: JanTreść komentarza: Jeżeli na tych zakrętach w kolonowskim jechał 110 km/h, to na prostej w dzielnicy Fosowskie jechał napewno 200 km/h.Data dodania komentarza: 28.09.2024, 17:54Źródło komentarza: Pędził 110 km/h w terenie zabudowanym. Pirat drogowy zatrzymany w Kolonowskiem
Reklama