Sukcesy druhów z gminy Leśnica na krajowych zawodach strażackich
Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze należą do największych i najważniejszych zawodów strażackich w Polsce, a udział biorą w nich najlepsze zespoły z całego kraju. Tym razem do rywalizacji podeszło 38 młodzieżowych drużyn, w tym dziewczęce i chłopięce, dodatkowo 3 zagraniczne i 38 ekip seniorskich, w tym męskich i kobiecych. Przypomnijmy, że aby wziąć udział w zmaganiach, należało zwycięsko przebrnąć najpierw przez etap gminny, a później powiatowy i wojewódzki.
Chłopięca Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, działająca przy OSP w Zalesiu Śląskim, która uczestniczyła w zawodach, zajęła 6. miejsce w Polsce.
- To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę fakt, że w zmaganiach udział wzięło aż 19 chłopięcych drużyn - mówi Adrian Alscher, opiekun MDP w Zalesiu Śląskim. - Dziękujemy naszej młodzieży za ogromne zaangażowanie, bo bez nich nie byłoby takiego osiągnięcia, wszystkim opiekunom i trenerom za poświęcony czas, osobom, które nas wspierały i pomagały, kibicom, a przede wszystkim rodzicom zawodników za wyrozumiałość na czas treningów. Teraz cieszymy się osiągniętym wynikiem, jesteśmy z niego dumni, i wierzymy, że jeszcze wiele przed nami.
OSP w Raszowej reprezentowała drużyna męska. Po zaciętej i emocjonującej rywalizacji, zajęła drugie miejsce i została wicemistrzem Polski.
- To wspaniałe zwieńczenie naprawdę gorącego okresu przygotowań - mówi Marcin Murlowski, prezes OSP w Raszowej. - Trenowaliśmy już od wczesnej wiosny, minimum trzy razy w tygodniu, przed zawodami byliśmy na dwudniowym zgrupowaniu w Kalwarii Zebrzydowskiej w celu szukania dobrego "flow", i jak się okazało, znaleźliśmy. Drużyna składa się z bardziej i mniej doświadczonych zawodników, dlatego trzeba było wszystko "skleić" w całość i stworzyć zgraną drużynę. Nie ominęły nas kontuzje i inne sytuacje losowe, ale dzięki szerokiej kadrze udało się wszystko przezwyciężyć i zdobyć upragniony tytuł.
- Dziękujemy trenerowi personalnemu Mariuszowi Krzesajowi za przygotowanie fizyczne, gabinetowi rehabilitacyjnemu Fizjomania z Izbicka za pomoc, gdy dręczyły kontuzje, naszym rodzinom za wyrozumiałość i wsparcie, wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu, kibicom, którzy dopingowali nas w Kalwarii Zebrzydowskiej, jak i przywitali nas w Raszowej, a przede wszystkim zawodnikom, którzy ciężko zapracowali na ten sukces - dodaje Marcin Murlowski.
Strażacy dziękują również sponsorom, w tym gminie Leśnica, strzeleckiemu starostwu powiatowemu, Urzędowi Marszałkowskiemu w Opolu, Bankowi Spółdzielczemu w Leśnicy i Oddziałowi Wojewódzkiemu Związku OSP RP Województwa Opolskiego. Podziękowania kierują też do Tomasza Kandziory, wójta Reńskiej Wsi za to, że mogli ćwiczyć na tamtejszym stadionie.
Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"!
Komentarze