Wolontariat Pracowniczy – rozstrzygnięcie edycji 2022
W tym roku pracownicy spółek Grupy Górażdże zgłosili 29 wniosków. Kapituła pod przewodnictwem Jacka Połącarza, Dyrektora Personalnego Górażdże Cement S.A. oraz przewodniczącego Rady Programowej Fundacji „Górażdże – Aktywni w Regionie” zdecydowała o przyznaniu dotacji dla 25 projektów.
- Dofinansowanie przyznane przez fundację nasi wolontariusze przeznaczą m.in. na modernizacje i prace remontowe na terenach szkół, przedszkoli, obiektów sportowych, świetlic i placów wiejskich, aranżacje terenów zielonych, imprezy integracyjne i wydarzenia sportowe, akcje edukacyjne oraz promocję zdrowia. Przyznając dotacje członkowie kapituły brali pod uwagę nie tylko takie zakres zaangażowania zespołu czy lokalizację, w jakiej projekt będzie realizowany, ale również zasięg i grupę odbiorców, która będzie korzystać z efektów prac wolontariackich - czytamy na stronie internetowej Fundacji Górażdże.
Prezentujemy listę pracowników oraz projektów z powiatu strzeleckiego, które otrzymały dofinansowanie w ramach tegorocznego Programu Wolontariatu Pracowniczego:
- Andrzej Legrand, Krzysztof Woźniak - Piknik ekologiczny dla dzieci oraz zakup dendrofonu na miejscowy plac zabaw w Kalinowicach
- Wiesław Meier, Renata Jureczko-Meier – promocja honorowego krwiodawstwa na terenie powiatu strzeleckiego
Roman Ploch, Bożena Radziej – remont chodnika prowadzącego do szkoły w Rozmierce
- Edward Konieczny, Adam Friedrich – wymiana instalacji elektrycznej i montaż liczników energii w ośrodku Barka w Błotnicy Strzeleckiej
- Róża Sikora, Jan Szczerbiński – tablica historyczna „Dziewkowice dawniej i dziś”
Program Grantowy 2022. Do kogo trafią pieniądze?
Do Programu Grantowego Fundacji „Górażdże – Aktywni w Regionie” wpłynęło w tym roku 87 wniosków. Zarząd fundacji wybrał 30 inicjatyw, które otrzymają granty w wysokości od 2000 do 10 000 złotych.
- Na dofinansowanie w ramach konkursu grantowego mogą liczyć najciekawsze inicjatywy o znaczeniu lokalnym i regionalnym w takich obszarach jak: ekologia, nauka i edukacja, kultura, poprawa lokalnej infrastruktury i zagospodarowanie przestrzeni, sport, ochrona i profilaktyka zdrowia. Zgłaszane projekty powinny odpowiadać na realne potrzeby, rozwiązywać istniejące problemy, a ich rezultaty muszą być użyteczne dla społeczności lokalnych. Poznajcie tegorocznych laureatów - zaznaczają przedstawiciele Fundacji.
Inicjatywy były podzielone na kilka kategorii. Zobaczcie, kto z powiatu strzeleckiego otrzymał dofinansowanie.
Rozwój społeczności lokalnej i zagospodarowanie przestrzeni
- Strzeleckie pożegnanie lata (Strzelecki Ośrodek Kultury)
Ochrona i profilaktyka zdrowia
- I Ty możesz uratować komuś życie (OSP Grodzisko)
- Zakup ubrań ochronnych (OSP Stary Ujazd)
- Zakup specjalistycznej pralnicy (OSP Jemielnica)
Innowacje, ekologia, ochrona środowiska, bioróżnorodność
- Mali ogrodnicy – uprawa ziół, warzyw i owoców (Publiczne Przedszkole w Jemielnicy)
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"!
Komentarze