- W projekcie bierze udział 10 osób, 9 dziewczynek i chłopiec w wieku od 10 do 16 lat – mówi Sebastian Gerstenberg, kierujący projektem „Gesangscamp 2022”. – Pracujemy nad repertuarem do sobotniego koncertu, na który serdecznie wszystkich chętnych zapraszamy. Codziennie odbywają się warsztaty wokalne. Popołudniami dzieci mają indywidualne zajęcia z emisji głosu. Ja dla reszty grupy prowadzę wtedy zajęcia i ćwiczenia teatralne, które pomogą im zaprezentować się na scenie.
Zajęcia prowadzą: Karolina Trybała, znana wokalistka z Niemiec. Jej twórczość wyróżnia się tym, że płynnie porusza się między kulturami. Kształciła się jako wokalistka jazzowa i nauczycielka muzyki na Uniwersytecie Muzyki i Teatru w Lipsku, w Instytucie Jazzu Uniwersytetu Muzycznego w Katowicach oraz na Uniwersytecie Sztuki w Zurychu; Johannes Lauer, puzonista, pianista i kompozytor (Będzie akompaniował na sobotnim koncercie). Jego twórczość obejmuje zarówno jazz nowoorleański, jak i awangardę, nową muzykę, eksperymentalną muzykę rozrywkową, muzykę filmową i sceniczną oraz Joanna Kostka, absolwentka wokalistyki jazzowej, nauczycielka śpiewu oraz germanistka (prowadzi zajęcia z emisji głosu).
W ramach obozu jego uczestnicy odbyli także wycieczkę na zajęcia do opolskiego amfiteatru, do Filharmonii Opolskiej (były to warsztaty z kompozycji) oraz Radia Opole (uczyli się tam pracy z mikrofonem).
- Na miejscu w Turawie mają do dyspozycji basen, saunę, spacerują nad Jezioro Turawskie – dodaje Gerstenberg – czas jest intensywnie wypełniony. Tematyka finałowego koncertu to muzyka z lat 20. Tematyka piosenek będzie się koncentrować wokół czterech żywiołów: ziemi, ognia, powietrza i wody.
Koncert finałowy odbędzie się w sobotę, 16 lipca o 17.00 w Hotelu „Zacisze” w Turawie (tam też odbywają się warsztaty). Wstęp wolny.
Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"!
Komentarze