Z ujazdowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej można przejechać już ścieżką rowerową do Strzelec Opolskich
Jak wskazuje Hubert Ibrom, burmistrz Ujazdu, trasa ma zagwarantować przede wszystkim bezpiecznie połączenie między dwoma gminami. - W strefie gospodarczej jest już 30 firm i 3,5 tysiąca pracowników, z których sporo, bo szacujemy, że nawet około 1 tysiąca, dojeżdża do pracy rowerami, w tym z okolic Strzelec Opolskich - mówi Hubert Ibrom. - Zależało nam, żeby umożliwić im dogodny dojazd, zwłaszcza, że do tej pory ze Strzelec Opolskich do strefy trzeba było jechać drogą wojewódzką nr 426 lub drogą krajową nr 88, które są ruchliwe i niebezpiecznie.
Burmistrz Ujazdu dodaje, że ścieżka jest też doskonałą atrakcją służącą rekreacji mieszkańców, jak i turystów, i zapowiada, że to nie koniec budowy tras rowerowych.
- Złożyliśmy partnerski projekt z miastem Kędzierzyn-Koźle na budowę ścieżki pieszo-rowerowej, która połączy Ujazd od strony ul. Powstańców Śląskich z sąsiednimi Sławięcicami, a dalej będzie można przejechać przez cały Kędzierzyn-Koźle szlakiem kolejowym do Polskiej Cerekwi - mówi Hubert Ibrom. - Stworzymy w ten sposób dużą subregionalną trasę rowerową, która rozpocznie się w gminie Polska Cerekiew, poprowadzi przez Cisek i Reńską Wieś, dalej przez Kędzierzyn-Koźle, aż do gminy Ujazd i Strzelec Opolskich, a później ścieżką pieszo-rowerową wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 426 do gminy Jemielnica.
Budowa trasy między ujazdowską SAG a Strzelcami Opolskimi kosztowała 1,5 mln zł, z czego większość pokryło dofinansowanie pozyskane przez gminę Ujazd z Polskiego Ładu.
Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"!
Komentarze