Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 23 września 2024 15:24
Reklama Filplast

Jak bezpiecznie trenować

PZPN radzi.
Jak bezpiecznie trenować

Zgodnie z założeniami czwartego etapu znoszenia obostrzeń nałożonych z powodu pandemii koronawirusa, jest wreszcie zgoda na organizowanie spotkań towarzyskich i sparingów. Pozwolenie, które weszło w życie trzydziestego maja, obejmuje także zespoły z niższych klas rozgrywkowych oraz drużyny młodzieżowe.

Do tej pory jedynymi pomieszczeniami w klubie, z których mogli korzystać piłkarze, były toalety. Możliwość organizowania sparingów oznacza, że do dyspozycji zawodników będą także pozostałe pomieszczenia, na przykład szatnia. Treningi we wzmożonym reżimie sanitarnym równały się z tym, że gracze już w domu musieli się przebrać i przygotować do ćwiczeń. Teraz będą mogli zrobić to już na miejscu.

Kluby wciąż mają obowiązek przestrzegania zaostrzonych środków ostrożności, czyli na przykład odkażać wszystkie piłki i używany podczas treningu sprzęt. Co więcej, dezynfekowane muszą być pomieszczenia, w których będą trenować lub przebierać się zawodnicy. Dalej przed i po każdym treningu przychodzi czas na umycie rąk, a pomiędzy poszczególnymi grupami musi być zachowana piętnastominutowa przerwa.

W zajęciach na otwartym terenie, na przykład w parku, lesie czy na łące, może uczestniczyć maksymalnie sto pięćdziesiąt osób. Nie dotyczy to jednak trenerów i innych członków sztabu szkoleniowego czy obsługi.

Od soboty, 6 czerwca, można także organizować obozy sportowe, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia (informowaliśmy o nich w ubiegłym tygodniu).

Istnieje również możliwość organizowania zawodów sportowych w halach, w których może brać udział jednocześnie stu pięćdziesięciu sportowców. Turnieje muszą odbyć się w zaostrzonym reżimie sanitarnym i bez udziału publiczności. Nawet jeśli liczba uczestników będzie mniejsza niż sto pięćdziesiąt, kibice nie mogą zasiąść na trybunach. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku rodziców dzieci biorących udział w imprezie, chyba że należą oni do grona trenerów lub innych członków sztabu szkoleniowego czy też obsługi zawodów. Wtedy mogą uczestniczyć w zawodach. Publiczność będzie mogła brać udział w rywalizacji od dziewiętnastego czerwca.

Należy pamiętać także o tym, że w trakcie uprawiania sportu nie ma już obowiązku zakrywania nosa i ust. Nie ma również przymusu zachowania dwumetrowego dystansu, jednak jest ono zalecane tam, gdzie pozwala na to specyfika uprawianej dyscypliny.

Od ubiegłej soboty, 6 czerwca, otwarte są ponadto siłownie, centra oraz kluby fitness. Obowiązuje tam limit jedna osoba na dziesięć metrów kwadratowych powierzchni. Do dyspozycji są także baseny. Ministerstwo nałożyło jednak granicę "do czterech osób na tor, nie więcej niż połowa obłożenia obiektu, nie więcej niż stu pięćdziesięciu uczestników, bez udziału publiczności". Z zachowaniem środków ostrożności można także korzystać z siłowni plenerowych.


Podziel się
Oceń

Komentarze
ReklamaHeimat
ReklamaWFOŚ
ReklamaMaxima - grudzień
ReklamaHelios
ReklamaOptyk Ptak 1197
ReklamaRe-gat
zachmurzenie duże

Temperatura: 22°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
J Autor komentarza: JanTreść komentarza: Bezpieczniej,przecież gmina kolonowskie to najbezpieczniejsza gmina w powiecie strzeleckim.Data dodania komentarza: 19.09.2024, 23:12Źródło komentarza: Gmina Kolonowskie wspomogła policję. Za to będzie bezpieczniej J Autor komentarza: AntyloloTreść komentarza: Lolo! Czy Ty w każdym działaniu widzisz rękę "niemieckiego rewizjonisty " i "rewanżysty?Wyluzuj i nie prowokuj...Data dodania komentarza: 19.09.2024, 17:29Źródło komentarza: Kotły na biomasę są ekologiczne i skuteczne A Autor komentarza: [email protected]Treść komentarza: Jak to pięknie i wspaniale, że lokalna gazeta podjęła się tematu wokół problematyki RODO. Bez znaczenia, że w artykule sponsorowanym. Ochrona naszych danych osobowych dotyczy każdego z nas. Polecam się jako źródło informacji i udokumentowanych przykładów z autopsji w jaki to sposób były i są do nadal nielegalnie przetwarzane moje dane osobowe w tym dane szczególnej kategorii do realizacji płytkich, osobisto - emocjonalnych celów w poważnych lokalnych instytucjach. Uprzedzając ewentualne zarzuty ...Tak! -Świadomie publicznie podaję należący do mnie adres e-mail jako podpis do tego komentarza i wyrażam zgodę na nawiązanie za jego pośrednictwem kontaktu ze mną w zakresie stanowiącym treść komentarza.Data dodania komentarza: 19.09.2024, 09:30Źródło komentarza: Jak zapewnić zgodność z RODO podczas niszczenia dokumentów? S Autor komentarza: SmokTreść komentarza: Jakież to proste - 6 tysięcy i będzie bezpieczniej! Serio?Data dodania komentarza: 13.09.2024, 14:34Źródło komentarza: Gmina Kolonowskie wspomogła policję. Za to będzie bezpieczniej T Autor komentarza: RossiTreść komentarza: Do sop. Faktycznie ludzie często tam przejeżdżają na czerwonym ,jednak trzeba może się zastanowić nad powodem? Otóż skrzyżowanie jest mocno zakorkowane. Jest duży ruch na lewoskręcie z Krakowskiej na Stawową. I tu jest pies pogrzebany ,bo lewoskręt trwa tylko chwilę ,czasem przejedzie tylko jedna ciężarówka. Nie wiem co robią urzędnicy? Miałem to zgłosić ,ale dałem sobie spokój ,bo wiem ,że i tak w nosie to mają ,wiem bo już inna sytuację raz zgłaszałem.Data dodania komentarza: 11.09.2024, 09:42Źródło komentarza: Zderzenie dwóch ciężarówek w Strzelcach Opolskich. Jedna z nich przewoziła butle z gazem S Autor komentarza: SmokTreść komentarza: Przyjechali gonić Bobra. Ale zanim go pogonili, najpierw wjechali autami do lasu. Dziesiątkami aut. Takie to dzisiaj czasy - żeby pobiegać, potrzebne jest auto. Tak dziś wygląda "bieganie i aktywny wypoczynek na łonie natury".Data dodania komentarza: 10.09.2024, 14:20Źródło komentarza: Po pięciu latach powrócili, by gonić bobra. Za nami ósmy Cross Doliny Małej Panwi
Reklama