Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 02:44
Reklama GZMK Czad

Uczniowie ZPO w Leśnicy potrafią przekraczać bariery. Za nimi ważne zmagania

Sześcioro uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy Zespole Placówek Oświatowych w Leśnicy wraz z dwiema opiekunkami uczestniczyło kilka dni temu w siódmych "Igrzyskach bez barier", czyli ogólnopolskich zawodach sportowych dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, które po raz pierwszy odbyły się w Opolu.
Uczniowie ZPO w Leśnicy potrafią przekraczać bariery. Za nimi ważne zmagania
Drużyna ZPO w Leśnicy, która reprezentowała placówkę podczas igrzysk

Autor: ZPO w Leśnicy

Uczniowie z ZPO w Leśnicy na "Igrzyskach bez barier" w Opolu

- Pierwszego dnia drużyny, w tym nasza, uczestniczyły w grze terenowej, podczas której dzieci zaopatrzone w mapę musiały zameldować się w wyznaczonych punktach miasta - mówi Maria Hajduk, nauczycielka w ZPO w Leśnicy. - Zmagania rozpoczęliśmy przy Stegu Arenie, skąd udaliśmy się na Wieżę Piastowską, gdzie czekały na nas dwa zadania - ułożenie puzzli i wejście na wieżę, gdzie do zaliczenia trzeba było podać liczbę schodów, które prowadzą na szczyt.

Kolejnym miejscem, które musieli zaliczyć zawodnicy, były wały. Tam należało wykonać slalom.

- Stamtąd wyruszyliśmy do Hotelu De Silva, gdzie odbywały się rzuty do celu - opowiada Maria Hajduk. - Następnie musieliśmy dotrzeć na boisko przy Uniwersytecie Opolskim i oddać rzuty do kosza. Ostatnim etapem było udanie się do punktów przy Stegu Arenie - dzieci biegały na bieżni i wchodziły na ściankę wspinaczkową.

Na tym dzień się nie zakończył, bo po wspólnym posiłku uczniowie musieli pokonać tor przeszkód Ninja Warrior.

- Nasza ekipa z dużym zaangażowaniem udała się na przeszkody, które pokonywała bardzo sprawnie - ocenia Maria Hajduk.

Drugi dzień zawodów minął pod znakiem rozgrywek w dwa ognie. Drużyna ZPO w Leśnicy pozostała niepokonana, zwyciężając z zawodnikami z Głogówka, Lublina, Olsztynka i Wejherowa.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy igrzysk otrzymali medale i pamiątkowe zdjęcia.

- Czas spędzony w Opolu inspirował uczniów do działania, a co najważniejsze, do przekraczania własnych barier. Tutaj różnice przestały być przeszkodą, a stały się siłą, która napędzała do osiągania wspólnych celów i sukcesów - mówi Maria Hajduk. - Dla naszej drużyny było to niesamowite przeżycie połączone z możliwością integracji z drużynami z całego kraju i rywalizacji w duchu fair play. Były to nasze pierwsze igrzyska, ale mamy nadzieję, że nie ostatnie.

Organizacją "Igrzysk bez barier", które współfinansowane były ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, zajął się Akademicki Związek Sportowy.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"!

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Komentarze

ReklamaHeimat
ReklamaHelios
ReklamaOptyk Ptak 1197
opady śniegu

Temperatura: -1°C Miasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 994 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
J Autor komentarza: JanTreść komentarza: Ten budynek do remontu.To przecież stęchlizna,smród i grzyb.Nadaje się tylko do zburzenia i na to miejsce zrobić skrawek zieleni z dużym rowerem jako symbol przesiadkowe,bo z pociągu na autobus nikt się tam nie będzie przesiadałData dodania komentarza: 17.11.2024, 13:49Źródło komentarza: Przy nowych peronach straszy rudera. Remontu na razie nie będzie J Autor komentarza: JanTreść komentarza: Jeżeli ten most nie spełnia norm bezpieczeństwa,to most w Fosowskiem nad rzeką małapanwią na ulicy Arki Bożka powinien być dawno zamknięty.Tam nie ma żadnego chodnika,a piesi i rowerzyści jakoś się radzą.Kiedy tam jest zaplanowany nowy most spełniający normy bezpieczeństwa? Wtedy kiedy dojdzie do wypadku?Data dodania komentarza: 10.11.2024, 19:45Źródło komentarza: Most w Kolonowskiem zostanie wyremontowany. Będzie bezpieczniej M Autor komentarza: Magda PTreść komentarza: Bardzo ciekawy wywiad, cenne i holistyczne spojrzenie na zdrowie psychiczne na przestrzeni lat. Dziękuję. Jeśli chodzi o uzależnienia behawioralne myślę że warto też wspomnieć o pracoholizmie - niestety wciąż społecznie gratyfikowanym i wzmacnianym. Czytałam że czas pracy Polaków średnio na tydzień ciągle się wydłuża i jest dłuższy niż w innych krajach UE.Data dodania komentarza: 27.10.2024, 13:40Źródło komentarza: Najważniejsze to uczyć się zarządzać swoim czasem i życiem J Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: A w Fosowskiem ulica Arki Bożka do ulicy Opolskiej jest bez chodnika i spełnia normy bezpieczeństwa? Ale to Fosowskie,liczy się tylko bezpieczeństwo A w Fosowskiem ulica Arki Bożka do ulicy Opolskiej jest bez chodnika i spełnia normy bezpieczeństwa? Ale to Fosowskie,obojętnie,liczy się bezpieczeństwo mieszkańców kolonowskiego.Data dodania komentarza: 13.10.2024, 11:50Źródło komentarza: Most w Kolonowskiem zostanie wyremontowany. Będzie bezpieczniej P Autor komentarza: QuarcTreść komentarza: Merytoryczny bzdet, a autor mógłby sprawdzić o czym pisze zanim napisze: "Wody opadowe nie są już ściekami. Zgodnie z art. 16 pkt 69 Prawa wodnego wody opadowe i roztopowe stanowią wody będące skutkiem opadów atmosferycznych"Data dodania komentarza: 6.10.2024, 09:32Źródło komentarza: Mieszkańcy gminy Kolonowskie mogą spodziewać się kontroli, a potem kar do 10 tys. zł A Autor komentarza: GeorgTreść komentarza: Jak długo żyje nigdy nie widziałem żeby ktoś z LP sprzątał las. Zawsze jakieś organizacje zwolywane przez ludzi dobrej woli bo juz nie moga patrzeć na syf i dzieci na sprzątaniu świata więc i tak to posprzątają prędzej czy później. :)Data dodania komentarza: 30.09.2024, 06:54Źródło komentarza: Wykopane doły i śmieci w lesie. Grożą za to surowe kary
Reklama