Pod koniec kwietnia starsze klasy ze szkoły podstawowej w Piotrówce pojechały zwiedzać m.in. historyczny zespół miasta z traktem królewskim i Wilanowem, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, budynek Sejmu, Łazienki.
- W Muzeum Powstania Warszawskiego prześledzili przebieg walk o miasto i poznali różne strony powstańczego życia. Chętni mogli wejść do kanału i wyobrazić sobie, co czuli powstańcy, przemieszczając się wiele godzin w ciemności, w zalewających ich ściekach i ciągłym zagrożeniu czyhających przy włazach Niemców - relacjonuje nauczycielka Anna Piotrowska.
- Dopełnieniem tej niezwykłej lekcji historii była wizyta w Muzeum Wojska Polskiego oraz na Powązkach, gdzie uczniowie oddali hołd m.in znanym z lektury „Kamienie na szaniec” bohaterom. W bogatych zbiorach Muzeum Narodowego podziwiali zabytki sztuki starożytnej, malarstwa i rzeźby średniowiecznej oraz monumentalną „Bitwę pod Grunwaldem” Jana Matejki. Po trudach marszu wieczorem nasi wychowankowie znaleźli jeszcze siły, by rozegrać finał szkolnego turnieju szachowego, którego mistrzem został Dominik Kola z klasy VII. Trzeci dzień rozpoczęła lekcja biograficzna o naszej noblistce w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, a zakończyła wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Była to pierwsza dłuższa wycieczka po nauce zdalnej i niewątpliwie udana - dodaje.
Młodsze klasy 4 maja wybrały się między innymi w rejs statkiem po Odrze.
- Odwiedziliśmy Muzeum Piosenki Opolskiej, gdzie odbyło się indywidualne zwiedzanie interaktywnej wystawy oraz udział w zajęciach warsztatowych „Wszystko gra - czyli poznajemy instrumenty”. W czasie zajęć dzieci poznały wybrane instrumenty muzyczne, ich pochodzenie, budowę i możliwości ich wykorzystania - relacjonuje nauczycielka Jolanta Knoll.
- Następnym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Śląska Opolskiego - kamienicy czynszowej i wnętrz mieszczańskich z lat 1890-1960. Podczas pobytu w muzeum uczniowie zwiedzili wystawę czasową „Rzeczy praktyczne. Krótka historia tkania”. Wzięli udział w warsztatach, na których własnoręcznie wykonali ozdobne zawieszki z kolorowej wełny. Na zakończenie udaliśmy się do zoo, gdzie mogliśmy obserwować najróżniejsze zwierzęta - dodaje.
Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"!
Komentarze