Jedenastego sierpnia - dokładnie trzy miesiące od daty podpisania umowy z wykonawcą - na placu budowy nowego przedszkola w Jemielnicy przy ul. Długiej została zamurowana kapsuła czasu.
- Trafiły do niej kopie dokumentów związanych z budową przedszkola, aktualne mapy, pamiątkowe przedmioty świadczące o cysterskiej historii naszej gminy, a także aktualne wydania gazet, w tym „Strzelca Opolskiego” - mówi wójt Marcin Wycisło.
Spotkanie na placu budowy było okazją, by poświęcić teren inwestycji. Budowlańcom z firmy Baumar błogosławił jemielnicki proboszcz ks. Henryk Pichen. Później wójt, wraz z proboszczem i przewodniczącym rady gminy Norbertem Jaskółą podpisali akt erekcyjny, w którym zawarto między innymi taki zapis: Składamy na 100 lat naszą teraźniejszość, aby potomni mogli poznać swoją przyszłość.
- Bardzo się cieszę, że budowa nowej siedziby przedszkola doszła do skutku - przyznała dyrektor jemielnickiej placówki Jolanta Koźlik. - Czekamy na nią od 30 lat!
- To będzie nowoczesny obiekt - mówi wójt. - Kładziemy nacisk na bezpieczeństwo dzieci. Tworzymy miejsce dla 150 młodych mieszkańców gminy - nie tylko z Jemielnicy, lecz także z okolicznych wiosek. W sumie uruchomimy 5 oddziałów przedszkolnych i jeden żłobkowy.
Koszt budowy nowej siedziby przedszkola ze żłobkiem wynosi 9,4 mln zł. Firma Baumar plac budowy przejęła 18 maja. Jak mówi właściciel przedsiębiorstwa, prace idą zgodnie z planem. Nie ma opóźnień. Termin zakończenia inwestycji to II połowa 2021 roku. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, przedszkole mogłoby ruszyć od września przyszłego roku.
W obiekcie znajdą się: strefa wejściowa z klatką schodową i podnośnikiem, 5 sal przedszkolnych z toaletami, szatniami i magazynami, 2 sale żłobkowe (sypialnia niemowląt, sala zabaw), sala wielofunkcyjna, zaplecze socjalne z blokiem żywieniowym, pomieszczenie biurowe, zaplecze sanitarne, w tym dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenie magazynowe, gospodarczo-techniczne. Powstaną też dwa zjazdy z drogi publicznej, droga wewnętrzna, chodniki oraz parking dla 19 samochodów osobowych i inne elementy małej infrastruktury.
Komentarze