Teledysk kręcony w Strzelcach Opolskich zadebiutował w sieci
Teledysk konwencją i scenariuszem nawiązuje do lat 90., kiedy to ziemię strzelecką opuściły setki młodych ludzi. W poszukiwaniu lepszego życia wyjeżdżali głównie do Niemiec, zostawiając tu rodziców i rodzeństwo. Spokojny, nostalgiczny, niemal dokumentalny klimat teledysku ma być odmianą po szybkich, nowoczesnych klipach, do jakich przyzwyczaił swoich słuchaczy Dr Misio.
Wybór Strzelec jako miejsca, w którym powstawał teledysk, nie był przypadkowy. Ze Strzelec pochodzi lider zespołu Arkadiusz Jakubik, a producentem kreatywnym teledysku jest Michał Sadowski, który już wcześniej koprodukował kręcony tutaj i obsypany nagrodami film Damiana Kocura „Chleb i sól”.
– Klimat teledysku jest nostalgiczny, zdjęcia czarno-białe, bardzo powolne, długie ujęcia z dojazdami, mało zbliżeń, mało cieć – opowiadał w czerwcu Michał Sadowski. – Mamy nadzieję, że te długie ujęcia wywołają w widzach taką nostalgię, jak w naszym bohaterze.
Jedna z ważniejszych scen, pokazująca w jakim środowisku na co dzień żyje główny bohater, była kręcona na warsztatach w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich.
– Nasz bohater przychodzi tutaj ostatniego dnia przed wyjazdem do Niemiec i chce zobaczyć swoich przyjaciół, którzy są w swoim naturalnym środowisku, na zajęciach – mówił Sadowski. – W Strzelcach Opolskich jest bardzo dużo ciekawych, autentycznych lokacji. Kręcimy filmy trochę na granicy dokumentu i podobnie jak włoscy neorealiści staramy się, żeby prawda, która jest w lokacjach, oddziaływała emocjonalnie na nasze dzieła.
Całość nawiązuje do lat 90.
– Nie staramy się udawać młodzieży z lat 90., jesteśmy sobą – zaznacza aktor Maciek Kobiela, grający głównego bohatera. – A to, co oddaje klimat tamtych lat, to przede wszystkim kostiumy i miejsca, które nie zdradzają naszych czasów.
Oprócz "metalówy", w klipie widzimy m.in. odkryty basen w Strzelcach Opolskich, autobus PKS, trzy lokacje rolniczo-miejskie, które zagrały gospodarstwo, stawy w Barwinku i stary młyn.
Komentarze