Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 20 września 2024 13:32

Jakie kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy pomogą?

Na pewno zastanawiasz się, jakie kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy są w stanie faktycznie poprawić kondycję chorego naskórka. Co zatem powinno w nich być zawarte, by były skuteczne oraz jaka to miałaby być konsystencja? Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy przede wszystkim muszą bazować na odpowiednio dobranych naturalnych składnikach, ale o tym już niżej.
  • 12.08.2024 09:14
  • Autor: Grupa tipmedia
Jakie kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy pomogą?

Łojotokowe zapalenie skóry głowy – co to za choroba?

Dokładna i jednoznaczna przyczyna pojawiania się ŁZS nie została poznana. Jak sama nazwa wskazuje, istotą łojotokowego zapalenia skóry głowy jest nadaktywność gruczołów łojowych, które produkują zbyt dużą ilość sebum. Co przyczynia się do rozwoju stanu zapalnego oraz charakterystycznych objawów, jak:

  • „tłuste” zapalne zmiany rumieniowo-złuszczające,

  • gruba skóra, 

  • czerwone plamy,

  • może też być pokryta brązowymi lub żółtymi łuskami,

  • czasami nawet stworzy się skorupa,

  • świąd,

  • nadmierne przetłuszczanie się włosów,

  • ubytki włosów w miejscach pojawienia się zmian, a nawet miejscowe łysienie,

  • łuszczenie się naskórka.

Czytaj więcej na temat łojotokowego zapalenia skóry na głowie: https://seborh.pl/lojotokowe-zapalenie-skory-glowy/

Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Gdańsk


Objawy łojotokowego zapalenia skóry mogą się nasilać u osób stosujących leki psychotropowe, zawierające sole litu. Ponadto choroba może się wzmagać u tych, którzy mają zaburzoną gospodarkę hormonalną, obniżoną odporność i są narażeni na nadmierny i długotrwały stres. Dodatkowo tłusta cera oraz dieta uboga w selen, cynk, a także witaminy z grupy B, będą przyczyniać się do nasilenia choroby. Nie oznacza to, że każdy, kogo dotykają te czynniki zachoruje na ŁZS, ale one mogą przyczyniać się pogłębiania się choroby i ją wyzwalać. Tym bardziej, jeśli ktoś ma do niej skłonności. Niezwykle istotna okazuje się również właściwa pielęgnacja, która nie narusza bariery hydrolipidowej naskórka mówi dr n. med. Igor Michajłowski dermatolog-wenerelog z Clinica Dermatologica

Strzałem w dziesiątkę okazuje się skuteczny zestaw na łojotokowe zapalenie skóry z firmy Seborh

Jeśli dokucza Ci nawracający problem z ŁZS głowy, wypróbuj dermokosmetyki o wysokiej jakości, odpowiednio dobranych składnikach, by uwolnić się od dokuczliwych objawów tego schorzenia. 

Seborh to kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy
Kup Seborh w Drogerii Olmed – kliknij

 

  • Szampon Seborh – bogaty np. w: siarczek selenu, glinkę białą, ichtiol, alantoinę i betainę. Delikatna, kremowa konsystencja pozwala łagodnie, ale precyzyjnie oczyścić skórę głowy oraz włosy z nadmiaru sebum, łusek oraz innych zanieczyszczeń. Lekka formuła nawilża, ale też przyczynia się do regeneracji naskórka. Dba również o wzmocnienie bariery hydrolipidowej. Co istotne zabija grzyby i bakterie.

  • Emulsja Seborh – ma w sobie tak cenne substancje jak: olej konopny, siarka, mocznik, pirokton olaminy olej z czarnuszki czy kwas mlekowy. Składniki roślinne zawarte w emulsji przyczyniają się do tego, że skóra zostaje odkażona, a stany zapalne złagodzone, normalizuje się też praca gruczołów łojowych. Preparat zmiękcza naskórek, likwiduje nadmierne złuszczanie i łuski.

  • Płyn Seborh – zawiera np. bogactwo kwasów: jabłkowy, glikolowy oraz migdałowy, ale też ekstrakt z nagietka, ekstrakt z arniki i argininę. Produkt wzmacnia naczynia krwionośne i mikrokrążenie, reguluje pracę gruczołów łojowych oraz złuszczania naskórka. Doskonale regeneruje, a także zatrzymuje wodę w skórze.

Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!

 

 

Jak stosować zestaw Seborh do skóry z łojotokiem?

Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.

Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Najlepsze efekty kuracji pielęgnacyjnej zestawem Seborh do skóry z łojotokowym zapaleniem głowy osiągniesz, stosując wszystkie 3 dermokosmetyki w zestawie.

 

 

Jak wygląda efektywna pielęgnacja przy łojotoku?

Najważniejsza jest wizyta u dermatologa, który jako jedyny jest w stanie wydać prawidłową diagnozę oraz rozpocząć niezbędne leczenie, dopasowane do nasilenia zmian. Konieczny jest regularny kontakt z tym specjalistą. Należy bezwzględnie przestrzegać jego zaleceń. Może on przepisać leki doustne, miejscowe lub inne odpowiednie preparaty. Przy pielęgnacji skóry z ŁZS nie wolno przerywać stosowania kosmetyków regulujących wydzielanie gruczołów łojowych. Wymaga się systematycznego stosowania łagodnych, ale skutecznych dermokosmetyków o wielokierunkowym działaniu, opierających się na naturalnych składnikach aktywnych. W ten sposób można złagodzić stan zapalny, uciążliwy świąd, nadmierną produkcję łoju oraz łuszczenie. Warto zwracać uwagę na produkty z kwasami, które pomagają złuszczać martwy naskórek. O dobrych składnikach w szamponach na łojotokowe zapalenie skóry przeczytasz również w artykule https://lekarzebezkolejki.pl/blog/szampon-na-lojotokowe-zapalenie-skory-wybierz-najlepszy/w-2424 

Podsumowanie

Pielęgnacja skóry głowy z ŁZS musi opierać się na intensywnym nawilżaniu oraz odbudowie warstwy hydrolipidowej naskórka. Łojotokowe zapalenie skóry to przewlekła dermatoza, mająca swoje okresy nawrotów i remisji. Nawet jeśli choroba się uciszy, warto odpowiednio dbać o naskórek, by wydłużyć okres remisji. Idealnie sprawdzają się dermokosmetyki na bazie kwasów i innych naturalnych składników, które przyczyniają się do jego wzmacniania.

Materiał partnera